neděle 28. září 2014

Problém dospělých? Drží se při zemi

Přemýšlely jste někdy nad tím, proč se malé děti stále smějí? Proč jsou neustále tak šťastné? Proč jim nedělá problém říct každému čistou pravdu? Proč jsou tak bezprostřední a otevření?
Odpověď je prostá. 
Ony nemají zábrany. Ony věří, že můžou všechno. 

My všichni jsme to uměli
Ale s věkem jsme to zapomněli, možná jsme se o tuto schopnost připravili sami, možná to udělalo okolí.
Svět je plný negativních nepřejících a závistivých lidí, kteří přijdou a pošlapou štěstí druhých. Každý z vás se už určitě s takovým člověkem setkal. 


Jako malí jsme měli obrovská křídla a věřili jsme, že všechno je možné. Že život opravdu není zlý, není těžký a není to žádná tragédie
Jak jsme stárli, jakoby nám křídla někdo přistřihl..Najednou se všechny ty dětské sny a ideály rozplynuly.. Najednou nebylo možné být astronautem, ochutnávačem čokolád nebo princeznou, od určitého věku nás v těchto přesvědčeních už nikdo nepodporoval.

Dívali jsme se na ten svět kolem a místo princeznami se stávaly právničkami, protože ty mají hodně peněz a bez těch to dneska nejde. Přestali jsme dělat to, co nás baví, co máme rádi, protože tím, bychom se neuživili. Protože to bylo něco jiného, než co dělali všichni.. 

Smějeme se tomu, když nám někdo líčí svoje sny, když míří vysoko a ničeho se nebojí, od nikoho si nenechá nakukat, že to nezvládne, že to nemůže
A přesně tohle je ono, to co nám všem chybí

Většina lidí si nikdy nesplní svůj sen, protože si o něj neřekne, protože neví co chce. A když to někdy náhodou zjistí.. Buď sám sobě řekne, že na to nemá, že je to nemožný, že to prostě je jen sen, nemůže se splnit, nebo se zastaví a vzdá hned po prvním pádu.. A když vstane a jde dál.. Nechá si od okolí namluvit, že na to nemá. 


Zkusme se vrátit do těch dětských let, kdy všechno bylo možný..
Nevidím ani jedinej důvod, proč bychom si nemohli plnit své sny.
Pamatujte si jedno - Pokud máš sen, pokud si to dokážeš představit, je to možné, můžeš to naplnit. Pokud máš sen, máš i potenciál si ho splnit. 

Měli bychom mířit vysoko
Všechny ty zábrany, strachy.. Jsou jen v naší hlavě, my sami jsme si je vytvořili. Proč si nejdeme za svým snem? Bojíme se, že ho nedokážeme uskutečnit? Nezkusili jsme to

Neměli bychom zůstávat při zemi. 
Všechno, co si dokážeme představit, si můžeme taky splnit. 

První a nejdůležitější věc na cestě za svým snem zní: 
Uvědomit si svůj cíl. 
Bez toho se nikdo nás nepohne dál. Čím větší sen, tím lépe. 
Máš na to! Ale musíš se do toho pustit sám. Nikdo to za tebe neudělá. 
Začni! Hned teď. A ve velkým

Nedívej se na to, co je podle tebe možné. Ve skutečnosti je toho totiž možného mnohem víc, než si myslíš
Je krásné snít. Ale ještě krásnější je žít svůj sen. :)


9 komentářů:

 1. Skvělé, Domi, máš naprostou pravdu! :) Jsem obrovským zástancem toho kroku k bezprostřednosti, k víře ve sny. Je škoda, že lidé si vytvářejí komplikovaný, přízemní svět sešněrovaný zbytečnými předsudky. Nedá se v tom pořádně dýchat a já si jen říkám - proč si vlastně něco takového děláme?

  Sny jsou jedna z nejkrásnějších věcí, můžou nám pomoci, když nám není nejlépe, ale hlavně musíme věřit, že jdou proměnit v realitu. :)

  Takhle třeba já věřím v tvého narozeninově vánočního policistu ;) :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, vůbec nechápu, proč si ty svoje životy sami komplikujeme a vymýšlíme důvody, proč něco nejde..
   Tak moc ráda sním a jsem si jistá, že to všechno vyjde, nejen mě, ale i všem ostatním, kteří věří. :)

   V toho policistu věřím taky..:) A jsem si jistá, když člověk něčemu hodně věří a přemýšlí o tom, nakonec se to splní..:) A bude to stát za to, však už víme jak to bude! :) :D

   Vymazat
 2. Mluvíš mi z duše zlato. Člověk by neměl ničeho litovat a měl by si věřit. Jen takhle dosahne svých cílů! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to klobouk dolů! Tak skvělý článek jsem dlouho nečetla :). A ano, není nic lepšího, než se smát od srdce. A ono to je mnohem snažší než se zdá, dokonce i v dospělosti :)).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adělko, děkuju za dokonalou poklonu. :)
   Máš recht! :) Není to těžký :)

   Vymazat
 4. Palec hore :-) Bavilo by Tě být motivátorkou a nakopávat ostatní lidi? ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :**
   Bavilo, protože se mi pak hrozně líbí sledovat, že ten člověk něco dokázal, třeba si plní sen, nebo já jen lepší den, ale já mu pomohla.. To je podle mě úžasný..:) Ale aby mohl člověk něco takovýho dělat a motivovat, musí nejdřív sám něco dokázat..:)

   Vymazat
 5. Já myslím, že u dětí je to způsobeno spíš tím, že nemají žádné starosti :-)

  OdpovědětVymazat