čtvrtek 6. srpna 2015

Na dva týdny policistkou

Aby si mohl člověk plnit sny, musí se přestat bát. Musí ztratit zábrany a strach, že se něco nepovede, že něco nemá smysl ani zkoušet, že je to předem ztracené. Je třeba sebrat odvahu, otevřít pusu a udělat něco pro to, aby se sen splnil.

Já jsem si pro ten svůj došla. Strávila jsem dva úžasné týdny na obvodním oddělení Policie České republiky. A už teď můžu prozradit, že na ně budu ještě dlouho vzpomínat. 

Když jde člověk na praxi na takové místo, představuje si adrenalin a ne to, že bude sedět na podatelně a skartovat. Původně se mnou měli přesně takový záměr. Ale s tím jsem se smířit přece nemohla. Pány v uniformách jsem sotva potkávala. ;-)


Tak jsem se s tím nejsympatičtějším dala do řeči. Když se chudák dozvěděl, že jsem ve svém věku neviděla ani jediný díl Harryho Pottera ani Pána Prstenů, vypadal že to s ním sekne a nebo že mi je ihned všechny pustí.
Když za chvíli přišel znova a zachytil můj zoufalý pohled, slíbil, že přinese papíry na skartaci. Za chvíli telefonuje na podatelnu s prosbou, ať mu paní pošle Skartační asistentku. 
Jdu za ním, papírů měl málo. Tak jsem si hned postěžovala. Řekl, že pro mě má jinou práci.
A nechal mě uklidnit mu stůl. 

Byl to jeden z těch lidí, se kterým si povídáte a něco vás k němu táhne. Nejen, že si rozumíte, pořád máte o čem mluvit, ale vidíte v něm něco víc. Něco z něj srší, vy s ním chcete být, ale nevíte co přesně to je.
Bylo mi s ním skvěle. A on jedinej mě k něčemu pustil.

Sedíme u něj v kanceláři a já mu říkám, že chci strašně vidět mrtvoly. 
On už stihl zjistit, že v tomhle ohledu jsem tak trochu morbidní. 
Neváhá ani chvíli a najde mi na netu nějakou databázi, kde mi ukáže tři mrtvoly. Ještě před kliknutím na odkaz se nezapomene zeptat "A nenableješ mi za krk?"
Když ho ubezpečím, že fakt ne. Ukáže mi obrázky. Fakt si to užívám ale uznávám, že vypadají jinak, než bych čekala. Mnohem hůř. 

Další dny už si mě k sobě bral pravidelně, byla jsem jeho pravá ruka a pro všechny osobní asistentka. Mohla jsem díky němu být u výslechu. Byla jsem s ním na třech výjezdech a splnila si další sen.
Vždycky jsem se chtěla projet v policejním autě. To mi splnil. A projet se v policejním autě se zapnutými majáky, vidět jak vám auta na silnici uhýbají. To byl obrovský bonus. 

Ty kecy o tom, jak jsou policajti úchylní a podobně.. Každej chlap je tak trochu úchylnej a uniforma na tom nic nezmění. Jediné co přiznat musím je fakt, že pro sprosté slovo nejdou daleko. Ale o tom si řekneme něco víc v dalším uniformovém článku o tom, jak jsem byla randit s Policistou. 

Zažila jsem tam spoustu věcí, které snad ani publikovatelné nejsou, nedají se napsat tak, aby jste si je náležitě užili i vy. Ale pro mě bylo těchto čtrnáct dní naprosto výjimečných. A ještě teď chodím toho "mého" policistu navštěvovat. A moc ráda!

15 komentářů:

 1. Týý jo, trošku ti závidím... To musel být zážitek. Gratuluji.

  OdpovědětVymazat
 2. Konečně! Četla jsem to jedním dechem, jestli se něco víc dozvím a ty mě takhle napínáš?
  Musela sis to neskutečně užít! To je jak kdybych byla v zákulisí nějakého filmu, jak to popisuješ a ono je to zatím těžká realita.

  Užívej léto a sluníčko!

  C.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přece nemůžu všechno prozradit hned! :)) Sama jsem si připadala jako ve filmu, ale realita byla mnohem lepší.

   Ty taky, zlato! Těším se na tebe. :-*

   Vymazat
  2. A ehm, jak jako neviděla Harryho Pottera a Pána prstenů? :-O to mi nedělej!

   Já na Tebe taky!

   Vymazat
  3. Fakt je to tak. Mám se stydět? :D

   Vymazat
 3. Já jsem moc ráda, že sis splnila sen a už se těším na pokračování :-)!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju Evelinko a doufám, že i pokračování se bude líbit. :)

   Vymazat
 4. Gratuluju ke splnění další osobní mety :) Určitě to muselo být super ;) Jak říkáš, člověk se nemá bát a když pak narazíš na někoho, kdo má zájem, aby jsi si z té praxe i něco zajímavého odnesla, tak tím líp.
  Moc Ti fandím, těším se na další článek.
  Já tíhnu k podobným "oborům", takže Tvé nadšení pro věc chápu ;) A držím pěsti ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc, Iwi. Měla jsem velké štěstí, že jsem na někoho takového narazila, to bez debat. :)
   Fakt? Tak to mám radost, že nejsem jediný nadšenec. :)

   Vymazat
 5. To je zkrátka skvělé. Fandím ti a jsem zvědavá na pokračování. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, An. a jsem moc ráda, že se článek líbil. :)

   Vymazat
 6. To je super, že se sny plní, a těším se na pokračování příběhu ;-)

  OdpovědětVymazat
 7. To čtu hrozně ráda. I když opožděně :-O Je fajn, když se ti plní sny :)

  OdpovědětVymazat