středa 3. července 2013

Buď optimistická! :)


Kdo z nás někdy neměl depresi, nebo špatný den. Myslím, že to zažil každý. Nemůžeme se pořád jen smát a žít bezstarostným životem, i když by to bylo fajn a já bych to uvítala. Bohužel se ale honíme za dospělostí a chce se po nás, abychom se chovali jako zodpovědní mladí lidé. Proto nemůžeme utíkat před svými problémy, musíme se jim postavit čelem a vyřešit je, mnohdy to však není jednoduché a my zkrátka nemáme náladu na to se smát.

Přátelé by měli pochopit, že máme starosti a podpořit nás, nebýt naštvaní. Párkrát to prostě musí překousnout a vyrazit si ven sami. Pokud ale budeš v depresi stále, budeš zavřená doma, nebudeš se bavit, budeš protivná, všechny je to přestane bavit, nebude se jim líbit že se tě musí pořád doprošovat a snažit se ti pomoct, když o to nestojíš.

Proto se zamysli, zda je situace opravdu tak špatná, aby ses utápěla ve špatné náladě. Je přece lepší, když si k sobě někoho pustíš a budeš se s ním smát. Budeš si užívat života. Život není tak dlouhý, aby jsi velkou část z něj strávila v depresích z maličkostí, které se dají snadno vyřešit. Nechceš přece ve stáří sedět doma a říkat si, že ti život proklouzl mezi prosty a ty sis ho vůbec neužila.

A proto.. Buď optimistická v každé chvíli, kdy to jen trochu jde. Uvidíš, jak se tvůj život náhle změní, budeš ho vidět v lepším světle a i tvoji přátelé si změny všimnou, to ti zaručuji. Budeš mnohem šťastnější a přitom stačí tak málo, smát se a být taková, jaká opravdu jsi..:)

Žádné komentáře:

Okomentovat