pondělí 4. srpna 2014

7 kroků ke šťastnějšímu životu: Krok 1 - Vykašlat se na ostatní

Rozhodla jsem se vám sepsat takové své sedmero rad, které by vám mělo pomoci při vaší cestě ke štěstí. Nikoho nenutím, aby se mými radami řídil, aby mě poslouchal.. Chci jen inspirovat. I já si totiž dřív myslela, že jsem definitivně ztracená, bez šance a na mé tváři už nikdo nikdy neuvidí úsměv. A tak bych vám chtěla prostřednictvím těchto článků trochu nastínit, že život je opravdu krásný a stojí za to. :)
Po dobu sedmi týdnů zde bude tak každé "Motivační pondělí" vycházet jeden z kroků za šťastnějším životem.

V prvním díle tohoto malého seriálu bych se ráda zaměřila na to, co trápí hodně z nás a to, názory okolí. Lidé mají přirozeně strach z toho, co řeknou ostatní na jejich jednání, na jejich životy.. Ale proč vlastně? Je to správné?


V souvislosti s touto tématikou se mi líbí jeden citát:
"Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak ať mi teď nikdo neříká, jak mám žít."

Jestli dnes někdo vytváří mantinely, tak je to společnost. Lidé se stávají ovcemi jdoucími ve stádu a dělajícími věci, které společnost očekává.
Uveďme si pár příkladů:
Po dokončení střední školy se od většiny (chytrých) studentů očekává, že půjdou na vysokou. Vtlouká se jim do hlavy, že bez titulu nic nebudou. Jim se nechce, mají jiné plány. Ale pro klid duše a uspokojení svých rodičů to udělají.
Další příklad. Člověk se blíží k třicítce, ale nemá děti. Společnost na něj začíná nahlížet divně. Proč děti nemá? Asi ho nikdo nechce. Nemůže mít děti. Je nemocnej. A tak vznikají spekulace.. Celoplošné přesvědčení, že by člověk ve třiceti děti už mít měl, je tak silné, že ten kdo je nemá, je prostě divnej.

A to je jen malá snítka věcí, za které by vás lidi mohli odsoudit. Co si budeme povídat, na světě je obrovské množství zlých a negativních lidí. Neradi podporují jiné v jejich úspěchu, když sami úspěšní nejsou. Mnohem jednodušší je dotyčného srazit k zemi.
Lidé si vždycky najdou důvod k vaší kritice. Vždycky.
Ale jak by řekl Dr. House: "Pokud na světě není nikdo, kdo vás nenávidí, s největší pravděpodobností děláte něco špatně."

Ale proč byste se měli někoho ptát na to, jak žít?
Máte svoji hlavu. Žijete svůj život a nemusíte se nikoho na nic ptát, nemusíte se prosit o povolení něco dělat a nebo snad být šťastný.

Před kritikou nikdy neutečete. Ale nesmíte si ji brát osobně. Kritikou vaší osobnosti si zpravidla onen kritik kompenzuje nějaký svůj komplex a nebo nezdar. Jedná se o závist.
Každý chce mít šťastný život, ale ne každému se to povede. Cesta na vrchol je trnitá a je hromada lidí, kteří než by se po té cestě vydali, budou raději házet klacky pod nohy těm úspěšným a nebo jim do hlavy vtloukat, že něco nejde. Protože když to nedokázali oni, proč by měl někdo jiný?!


Člověk sem na svět nepřišel nikomu nic dokazovat, přišel jen proto, aby byl sám sebou a žil svůj šťastný život podle sebe. Protože být sám sebou je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Lidé v našem životě budou přicházet a odcházet, ale sami se sebou budeme žít celý život. A nechcete se snad každé ráno probudit, nasadit tvář, kterou chtějí vidět ostatní a teprve potom vyjít ven, nechcete snad celý život obelhávat sami sebe jen proto, abyste uspokojili lidi kolem.

Lidé se vám možná nejdřív budou smát, kvůli tomu jakou cestou jste se vydali, budou po vás házet kameny, budou kritizovat.. Ale potom, jednou.. Přijde den, kdy vás začnou obdivovat.

Nikdy byste si od nikoho neměli nechat namluvit, že je něco hloupé, nebo že na to nemáte.
Pokud víte, proč to děláte, pokud to pro vás má smysl, pokud vás to baví a chcete to dělat. Tak to dělejte, ať už je to cokoliv. A časem i ostatní pochopí, jak dobří jste. Dělejte to bez ohledu na to, kolik lidí to nechápe, kolika lidem se to nelíbí. Je to vaše jednání, ne jejich.

Nikdo za vás váš život žít nebude.
Tak ho žijte podle sebe, ne podle druhých. :)

zdroj, zdroj2.

8 komentářů:

 1. A přesně podle toho se snažím žít já ;-) je fajn, když si člověk projde x fázemi toho, že ho okolí nemá rádo. O to více si sama sebe vážím!

  OdpovědětVymazat
 2. Naprosto souhlasím a budu se těšit na další motivační pondělky! :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Mluvíš mi z duše. Perfektní článek, těším se na další z této série :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělý článek zlatí. Přesně moje slova. A citát od Dr.House je naprosto všeříkající :) Těším se na další články a btw. všecno nejlepší k dnešnímu svátku ještě jednou :)

  OdpovědětVymazat
 5. A přesně tak by to mělo být! Žít si podle sebe, nepřemýšlet pořád nad tím "co tomu řeknou ostatní". Ať si říkají co chtějí, chleba levnější nebude ;o). První článek na jedničku a vidím to tak, že i ty ostatní budou stát za to! Jen do nás, ať se trochu proberem a nenecháme sebou manipulovat jiné lidi ;o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem moc ráda, že se líbí, Deni. :) Snad k něčemu budou. :)

   Vymazat
 6. Ahoj Domi,
  dovolila jsem si Tebe a Tvůj blog nominovat na TAG Liebster Awards, který pomáhá odhalovat světu „nové“ blogerky.
  Budu ráda, když se zúčastníš:-)
  Pro podrobnosti mrkni sem:
  http://theclarkysworld.blogspot.cz/2014/08/liebster-award.html

  OdpovědětVymazat