pondělí 1. září 2014

7 kroků ke šťastnějšímu životu: Krok 5 - Být sami sebou

Vítám vás zpět v Pelíšku a hned při pondělku přeji pohodový nejen tento den, ale celý týden! :) Jak už víte, pondělí jsem si tu překřtila na "Motivační pondělí" a dnes jsem tu tedy s dalším krokem, který vám snad pomůže při vaší cestě za lepším a tak i šťastnějším životem. :)

Dnes si řekneme pár slov o tom, na co hodně z nás zapomíná, ale je to věc, na kterou bychom měli myslet neustále, bez ohledu na roční období, den nebo čas.


Být sám sebou v dnešní době, v tomhle světě a s všudypřítomným kritickým okem společnosti není příliš jednoduché. A je snazší tento boj vzdát, než všechny ty nástrahy překonat a šťastně žít. Ale věř mi, že když to nevzdáš, zatneš zuby a postavíš se tomu, bude to to nejlepší, co pro sebe můžeš udělat.

Kdybychom nebyli vůbec ambiciozní, kdybychom neměli cíle a sny. Tak to jediné, co bychom ale měli dělat stále je prosté. Být sami sebou. Uvědomte si, že nikdo z nás sem nepřišel nikomu nic dokazovat, ač se často může zdát, že je to naopak. Každý jsme tím originálem, tím dílkem v puzzle, který nelze zaměnit za žádný jiný. Ale během života se často stáváme kopií někoho jiného.

Nikdo vám neříká, že to bude jednoduchý. Přetvářka se dneska nosí. Ale je to tak správně? Ne, to určitě neni!
Vám přijde normální se ráno probudit, nasadit si "cizí tvář" a teprve potom vyjít ven? No dobře, na světě je mnoho lidí, kteří to dělají, kterým to přijde normální a onu tvář odloží večer s příchodem domů, asi jako bundu na věšák. Ale ani , ani vy bychom neměli chtít patřit do této skupiny lidí.

I kdybychom neměli kam složit hlavu, v peněžence ani floka, pořád máme sebe, nikdy tak nejsem úplně chudí. A to nám nikdo nemůže vzít. Jestli je na světě člověk, kterého byste si měli vážit nejvíc ze všeho, tak jste to právě vy. Vy sami. A proto byste se měli snažit, abyste to byli opravdu vy, žádná přetvářka, žádná kopie, ale jen vy.


A jestli vás někdo nutí, abyste se chovali jinak, jestli vás kritizuje za vaše chování, rychle s ním pryč. Nemá ve vašem životě co dělat. Můžete si vyslechnout názor, radu. Ale nikdy, nikdy by vás nikdo neměl ponižovat a nutit do změn. Neměl by měnit vaši osobnost a povahu.
Pamatujte na jedno - Kdo vás má rád, tak proto jací jste. A bude vás mít rád vždycky. Se všemi chybami, které vás dělají jedinečnými. :)

Tak mé milé. Buďte samy sebou, dělejte to, co vás baví a naplňuje. :)

zdroj, zdroj2.

2 komentáře:

  1. Děkujeme za super nakopnutí :-) Bojím se, co budu v pondělky dělat, až tenhle seriál skončí :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Hezky napsaný článek. Myslím si, že by přetvářka měla být i trestná :D Občas než se dostaneme k jádru člověka tak nás to odradí. Jak píšeš, je to těžké být sám sebou, ale pak to stojí za to. Díky za další krásnou motivaci. Weru

    OdpovědětVymazat